Příběh značky MUUMI BABY

Zdraví z finských lesů

Finská rodinná společnost Delipap Oy již 35 let vyvíjí, vyrábí a prodává jednorázové hygienické výrobky pro děti a maminky v BIO kvalitě.

Zrod naší společnosti se odvíjí od příběhu malého syna papírenského průmyslového experta Raima Nuortie. Oskari trpěl při používání starého typu látkových plen, a proto se jeho otec rozhodl vyvinout nový druh plenek s absorpčním jádrem z čisté celulozy. Svůj vynález si nechal v roce 1978 patentovat a založil si vlastní firmu, která funguje až do dnešní doby a zachovala si ráz rodinné firmy. Kromě plenek Muumi Baby zahrnuje sortiment doplňkové pečující výrobky Helmi Baby a výrobky pro ženskou intimní hygienu Vuokkoset.
Abychom zajistili maximální šetrnost k pokožce citlivých partií, spolupracujeme dlouhé roky s finskou federací pro alergii a astma. Zároveň pečujeme i o životní prostředí a naše ekologická výroba je každý rok oceněna oficiální eko-certifikací Nordic Swan.

1978

Vznik domácí pleny

Raimo Nuortie, otec a odborník na papír pro malé děti, založil vlastní společnost Delipap Oy. Zároveň otvírá první továrnu firmy Nummela, která vyrábí domácí dětské pleny s novým patentovaným nápadem. Pouze surový čerstvý papír se používá jako surovina pro plášť, který při rozdrcení tvoří tzv. Měkkou tkaninu. S tímto novým typem konstrukce se vlhkost rovnoměrně rozšiřuje uvnitř pláště.

1991

Vytváří se Muumi

Dětské obleky společnosti Delipap Oy jsou uváděny na trh s Moomin Seeds. Nádherné postavy mumie jsou ohromeny barevnými obaly a plenkami.

1998

Symbol alergie pro šetrnost k pokožce

Bezpečná volba pro vaše dítě. Dummies obdrží první příslušenství loga alergie a astmatu na světě. Kód zaručuje, že výrobek neobsahuje parfémy ani přísady, které by mohly vyvolat podráždění citlivé pokožky.

2006

Značka SWAN pro odpovědnost za životní prostředí

Ekologicky odpovědná volba pro vaše dítě. Továrna vyrábějící Moomin Sheaths je jednou z prvních značek Swan. Značka Swan je pro naše společnost jen minimálním požadavkem a neustále pracujeme na ekologičtějších produktech.

2008

Rodinný podnik je na trhu 30 let

Finská volba pro vaše dítě. Můžeme hrdě oslavit třicet let zkušeností s dětskými dětskými plenkami. Výrobce knedlíků, společnost Delipap Oy, je stále ve vlastnictví rodiny Nuortien a finského rodinného podniku.

2009

Biologicky rozložitelný obalový sáček

Pro snížení zatížení životního prostředí se mušty Moomin přesouvají do biologicky odbouratelného balení. Tašku lze recyklovat například jako sáček na biologický odpad!

2010

Hydropower

Mumie používají pouze certifikovanou vodní elektrárnu. Vodní energie je obnovitelným zdrojem energie, který nevytváří žádné emise oxidu uhličitého.

2012

Investování a rozšiřování

Moomin Plenky – výrobní společnost Delipap Ltd se rozhodne pro největší investice v historii do nové výrobní linky. Nová výrobní linka v továrně Ekenäs vytváří 10 nových pracovních míst.

2014

Vytvoří se nový pásový plášť

Nový splachovací stroj bude představen v továrně Ekenäs a rodina Moomin Sheath obdrží svou dlouho očekávanou kolekci New Born. Nové Moomin Tape Boots budou uváděny na trh jako Moomin Baby Suitcase.

DELIPAP OY DNES

Dnes je Delipap Oy jediným domácím výrobcem jednorázových plenkových a ženských hygienických vložky. Společnost je stále vlastněna rodinou Nuortie a další generace se přestěhovala do vedení společnosti. Generálním ředitelem společnosti je dnes mladší sestra malého chlapce Sanna Karhu. Druhá sestra, Riikka Nuortie, je vedoucí výroby. Již 14 let se společnost Oskari Nuortie, výkonná ředitelka společnosti, přestěhovala do představenstva společnosti.

S téměř 40 let zkušeností se i nadále specializujeme na výzkum spotřebitelsky orientovaného vývoje, výroby a marketingu hygienických výrobků šetrných k pokožce a šetrných k životnímu prostředí pro potřeby celé rodiny.